Başkanın Mesajı

iCe Akıllı Ev Sistemleri; Cedetaş Elektonik AŞ'nin masrkası olan, Türkiye'nin ilk ve tek kablosuz yerli, kablolu olarak ise 3. akıllı ev sistemidir.


iCe Akıllı Ev Sistemleri; Cedetaş Elektonik AŞ'nin markası olan, Türkiye'nin ilk ve tek kablosuz yerli, kablolu olarak ise 3. akıllı ev sistemidir. Kullanıcı taleplerine göre kablolu ve kablosuz akıllı ev sistemlerinin müşterine sunan tek isimdir. Dolasıyla kablolu sistemin maliyet tasarrufunu ve kablosuz sistemin konfolu, yıkım gerekmeksizin kolay montajını bir arada sunmaktadır. Cedetaş Elektronik AŞ. 2014 kuruluşlu ve konseptinde sadece akıllı ev ve güvenlik sistemleri barındıran otomasyon şirketidir. Cedetaş AŞ'nin kurucusu olan ve halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüen Mustafa Hayri Cedetaş aynı zamanda Türkiye'nin ilk olan kablosuz akıllı ev ev sisteminin de buluşcusu ve tasarımcısı oluğ ürün geliştirme ve Arge'yi şirket ortağı Recai Bey ile devam etmektedir. Şirletin 2 kurucu ortaüından biri olan Cem Bey, Cedetaş'ın Marmara Üniversite'nden okurken ev arkadaşı olmuş ve dostlukları bu güne gelmiştir. 

 

iCe Akıllı Ev Sistemleri yeni nesil tasarımlarıyla ülkemizde sektöründe birçok yenilik kazandırmıştır. İlk mobil uygulama ile telefon ve tabletlerden yönetilen yerli akıllı ev sistemi olan iCe akılı ev sistemleri; kullanıcı dostu tasarımları, kolay arayüzleri ve müşterinin kendi evini istediğine uygun bir şekilde dizayn etmesinin önünü açan, hatta kullanılan modülleri müşterinin menüden ekleyip çıkarıp zaman ve senaryo ayarlarını yapabildiği kısaca evi ile oyun oynar gibi telefonundan oynayabildiği bir platform müşterine sunmuştur. Servis garantisi müşteriden yana olan bunu da kablosuz ürünlerin kolay değişiminden kaynaklanması olarak açıklanan sistemde ürün sağlamlığı ve kaliteye önem veren yapısı, inşaat sektöründe tercih enedeni olmaktadır. Müteahhitler, mimarlık ofisleri ve kooperatifler gibi toplu satış talebi gelen yerlerde daire, villai sulama alanları ve özel müşkler gibi bireysel taleplerde de fiyatları son derece ekonomiktir. Böyle yerlerde tercih edilen kablosuz ürünler, hem kuırma dökme zahmeti olmadığından hemde kalitesiyle tercih sebebi olmuştur.

İce Akıllı Ev sistemleri; EnerjiSA ile 2016 yılında akıllı ev ve güvenlik sistemleri üzerine resmi iş ortaklığı imzalamış olup, EnerjiSA'yı birçok faaliyette üst düzey ortaklık düzeyinde temsil etmiştir. Bunlardan biri ve en önemlisi; bir çok bakan ve bürokratın katıldığı "7. Enerji Zirvesi" dir. O zaman Enerji Bakanı olan yeni dönem Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açılışını yaptığı 7. Enerji Zirvesi'nde, EnerjiSA CEO'su Kıvanç Zaimler'in yeni dönem Enerji Bakanı Fatih Dönmez'e tanıtımını yaptığı ve iCe yönetimininde yer aldığı, iCe Akıllı Ev Sistemleri ürünlerinin EnerjiSA Akıllı Ev Çözümleri adı altında tanıtıp iCe-EnerjiSA iş ortaklığı lansmanının yapıldığı sunum birçok kişinin beğenisinin kazanmıştır. Bu sunum firmanın resmi sitesinde de mevcuttur. (www.icetr.com)

Hedefimiz %100 yerlilikle önce ithaları keserek ülkemizden çıkan paralara engel olmak, sonrasında ihracat ile bir o kadar dövizi ülkemize kazandırmaktadır. Akıllı Ev Sistemleri ile dünyadaki evlerin 1/10000'ine ulaşılması demek, ülkemize bilişim sektöründe tüm ihracat kalemleri kadar dövizi getirmeye denk demektir." diyen Yönetim Kurulu Başkanı Cedetaş, sözlerini şöyle sürdürüyor:

"İstanbul'da 3 ofis, atölye ve Türkiye genelinde 19 ilde bayisi bulanan, ayrıca akıllı ev sistemleri üzerine EnerjiSA resmi iş ortağı konumunda olan bir firmadır. Pazar payı 1 milyar TL olan akıllı ev sistemi piyasasında sadece biz hem kablolu hem kablosuz olarak hizmet veriyoruz. 2 bin dairelik referansımız mevcut. 2019'da 20 milyon TL 2020'de 65 milyon TL'lik bir hedefledik. iCe Akıllı Ev Sistemleri olarak hedefimiz; %100 yerlilikle ithalata son vermek, ihracat ile ülkemize dövizi kazandırmaktır. Akıllı Ev Sistemleri ile dünyadaki evlerin 1/100000'ine ulaşmamız demek; ülkemize bilişim sektöründe tüm ihracat kalemleri kadar dövizi getirmektedir. 2023 ihracat hedefimiz 60 milyon dolardır. Devletimizle beraber yürüyebileceğimiz bir sektördeyiz. 2023 ülkeimizin ilk on ihracat ürünü arasında akıllı ev sistemleri de yer alacaktır. "

 

Ekonomist Dergisi Yılın Başarılı İş Adamı Röportajından Alıntıdır.